Zabudnite na historické technológie.

Internet v Rožňave je možné zriadiť vo vašej domácnosti alebo firme u viacerých poskytovateľov, ktorí ponúkajú pripojenie pomocou rôznych technológií.

Časy, kedy mala prvá internetová linka na Slovensku rýchlosť iba 14 kbit/s, sú už dávno preč a za 30 rokov sa možnosti internetu v meste Rožňava posunuli do nevídaných rýchlostí – dnes bežne až 1 000 Mbit/s.

Pripojiť sa na internet v Rožňave môžete už viacerými spôsobmi a na výber je aj pomerne pestrý počet internetových providerov/poskytovateľov. Vybrať si môžete lokálneho, alebo aj národného poskytovateľa internetu.

Vaša lokalita ovplyvňuje dostupnosť technológie

V prvom rade si musíte uvedomiť, že dostupnosť konkrétnych typov pripojenia k internetu sa odlišuje v závislosti od adresy/lokality. Iné možnosti sú na periférií mesta Rožňava v rodinných domoch a iné v bytoch na sídliskách.

Niektorí poskytovatelia internetu v Rožňave rodinné domy pomocou káblových rozvodov alebo najmodernejšieho optického vedenia vôbec nepripájajú a používateľom ponúknu iba internet cez anténu (WiFi, LTE)

Lepšia ponuka internetu je takmer vždy na sídliskách. Už aj dnes má drvivá väčšina bytov v Rožňave prístup k najmodernejšiemu optickému internetu.

Typy pripojenia k internetu v meste Rožňava

  • DSL (ADSL, VDSL) – telefónna linka

  • Koaxiálne pripojenie – rozvody používanie na príjem TV

  • Mikrovlnné cez anténu

  • Mobilný – 2G/3G/4G

  • Pevný LTE internet

  • Optický internet

Optický internet je najlepšia voľba.

Rýchly optický internet je už aj v meste Rožňava

Moderné technológie napredujú míľovými krokmi a k tomu, čo sa včera javilo ako nereálne, má dnes prístup množstvo ľudí. Optický internet v Rožňave s optickou linkou priamo do bytu/domu (fiber-to-the-house FTTH) je v meste dostupný už pár mesiacov.

Optický internet je v súčasnosti najmodernejší spôsob širokopásmového pripojenia na internet – broadbandu. Umožňuje využívať prenosové rýchlosti desiatok alebo stoviek Mbit/s  (megabity za sekundu) a vyznačuje sa vysokou stabilitou pripojenia. Spojenie môže byť realizované rôznymi spôsobmi, podľa toho či vedú optické káble napríklad do budovy (FTTB) alebo priamo do bytov (FTTH) a pod. Očakáva sa, že v budúcnosti bude možné prenosové rýchlosti pre domácnosti cez už raz vybudovanú optickú sieť zvyšovať až na desiatky a stovky gigabitov za sekundu.

NAJRÝCHLEJŠÍ OPTICKÝ INTERNET

BEZ VIAZANOSTI.

VIAC INFO